Search
Close this search box.

Dubai

کالری بادام هندی

کالری بادام هندی

بادام هندی یکی از انواع آجیل است که کالری بالایی هم دارد. با این حال، این مغز فواید زیادی داشته که مصرف میزان متعادل آن را معقول می‌کند. برای استفاده از بادام زمینی بدون افزایش وزن، لازم است کالری بادام هندی را بدانید و بیاموزید که چطور باید از آن در رژیم روزانه خود استفاده کنید تا وزن شما ثابت باقی بماند.

بادام هندی

 

درباره بادام هندی

بادام هندی در واقع نوعی دانه است که از «سیب بادام هندی» (cashew apples) به‌دست می‌آیند و به‌دلیل ارزش غذایی بالا و فواید سلامتی بالقوه زیاد خود شناخته شده‌ است. بیشتر مزایای سلامتی مرتبط با این دانه به آنتی‌اکسیدان‌ها و اسیدهای چرب موجود در آن مربوط می‌شود. این دانه سرشار از مس، منیزیم، آهن، فسفر و سلنیوم است.

بادام هندی خام و فرآوری نشده، می‌تواند سمی باشد و نباید آن به این شکل خورد. با این حال، این دانه پس از فرآوری، مغذی و خوشمزه می‌شود و فواید سلامتی زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد. مصرف بادام هندی با بهبود سلامت قلب و عروق، کاهش وزن و کاهش کلسترول مرتبط است.

ممکن است با خود فکر کنید که چطور بادام هندی که پر کالری است می‌تواند با کاهش وزن مرتبط باشد. برای پاسخ به این سوال، کالری بادام هندی و جنبه‌های مختلف مصرف آن را بررسی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره عمل لاغری

کالری 10 عدد بادام هندی چقدر است؟

هر عدد بادام هندی کالری حدود 8.3 دارد که ده عدد از آن 83 کالری را به خود اختصاص می‌دهد. همچنین، هر 100 گرم بادام هندی محتوی 553 کیلوکالری است که مقدار بالایی محسوب می‌شود. این مقدار کالری بادام هندی تقریبا مشابه با کالری موجود در سایر مغزهای روغنی از جمله بادام و فندق است. به دلیل کالری بالای بادام هندی لازم است مصرف آن با احتیاط انجام شود. با این حال توصیه به مصرف بادام هندی و سایر مغزها، فارغ از میزان کالری آنها هم در رژیم لاغری و هم در رژیم چاقی و هم برای یک تغذیه سالم وجود دارد.

این پارادوکس ظاهری ممکن است شما را در مورد کالری بادام هندی دچار تردید کند. به عبارت دیگر ممکن است فکر کنید اگر کالری بادام هندی بالا است نباید در رژیم‌های لاغری استفاده شود و اگر کالری بادام زمینی کم است چه لزومی دارد به همراه سایر مغزها جزء جدایی‌ناپذیر رژیم چاقی که توسط متخصص تغذیه ارائه می‌شود باشد؟ از طرف دیگر اگر این مغز وزن را زیاد می‌کند چطور می‌توان از آن در رژیم غذایی معمول و روزانه استفاده کرد.

بادام هندی برای لاغری و چاقی

چیزی که پارادوکس مصرف این مغز را در رژیم لاغری و چاقی و در یک برنامه غذایی سالم حل می‌کند، سایر ویژگی‌های این دانه است. بادام هندی:

فوق‌العاده سیرکننده است

چیزی که در یک رژیم لاغری نیاز داریم، خاصیت سیرکنندگی است و این همان چیزی است که در دانه‌های چرب این مغز به خوبی وجود دارد. هر عدد از این نوع بادام، حدود 10 کیلوکالری دارد و مصرف 5 تا 10 عدد از آن می‌تواند به‌خوبی شما را سیر کند. دلیل این‌که متخصصین تغذیه بادام هندی و سایر انواع آجیل را به مقدار کم در رژیم غذایی افراد می‌گنجانند همین خاصیت است. به طور معمول مصرف 5 تا 10 عدد مغز در روز توصیه می‌شود که در مقایسه با کالری که این تعداد ارائه می‌کند، سیرکنندگی زیادی دارد. شما می‌توانید برای نگهداری وزن خود هم روزانه حدود 5 عدد از این آجیل را مصرف کنید.

 

دانسیته بالایی از مواد مغذی دارد

بادام هندی از نظر ریزمغذی‌ها بسیار غنی است. چیزی که یک رژیم لاغری مناسب لازم است، تامین ریز‌مغذی‌ها با مصرف کمترین انرژی است. دانه‌های این گیاه در این زمینه کمک زیادی می‌کنند. آنها مواد مغذی فراوانی را ارائه می‌دهند و آنچه بدن شما به آن نیاز دارد، با کالری کمتر تامین می‌کنند.در مورد رژیم چاقی و یک زندگی سالم نیز ریز مغذی‌ها در اولویت هستند.

بیشتر بخوانید: کالری پسته

 

چربی خون را تعدیل می‌کند

رژیم‌های لاغری معمولا از نظر چربی فقیر هستند. کاهش میزان چربی دریافتی، اگرچه کل چربی خون را کاهش می‌دهد، اما میزان کلسترول خوب را هم کم می‌کند، چیزی که برای سلامت افراد مفید نیست. مغزها از جمله بادام زمینی با تامین کردن میزان کافی چربی خوب، به افراد کمک می‌کنند تا تعادل چربی خون خود را حفظ کنند. در رژیم‌های چاقی و شیوه زندگی سالم هم چربی‌های خوب از تغییرات نامطلوب چربی خون جلوگیری می‌کنند.

 

فیبر بالایی دارد

مغزها و از جمله این نوع بادام، دارای مقادیر زیاد فیبر هستند که در سیر کردن فرد و کاهش چربی خون مضر تاثیر زیادی دارند. فیبر موجود در مغزها به چربی اضافی و قند موجود در روده متصل شده و مانع از جذب آنها می‌شود.

موارد بالا مشخص می‌کند که چرا با توجه به کالری بادام هندی، استفاده از آن در اکثر رژیم‌های لاغری، چاقی و همچنین تغذیه سالم به میزان کم مجاز است.

کالری بادام هندی

بیشتر بخوانید: انواع گیاهان لاغری

خلاصه

کالری بادام هندی زیاد است. با این حال مصرف تعداد کم از این مغز می‌تواند با افزایش سیری، تعدیل چربی خون و تامین مواد مغذی مورد نیاز، به یک رژیم لاغری و حتی چاقی و به‌طور کلی به یک شیوه زندگی سالم کمک کند.

برای مشاوره دراین زمینه از بهترین متخصص لاغری در تهران کمک بگیرید.

 

 

منبع:

https://food.ndtv.com/food-drinks/7-incredible-cashew-nut-benefits-from-heart-health-to-gorgeous-hair-1415221

https://www.google.com/search?q=cashew+calories&rlz=1C1GCEA_enIR970IR970&oq=cashew+cal&aqs=chrome.1.69i57j0i67j0i20i263i512j0i512l7.6103j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

فهرست محتوا
دسترسی سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منتخب بهترین مقالات دکتر زندی
محبوب ترین مقالات
فرم رزرو نوبت