Search
Close this search box.

Dubai

بهترین جراح لاغری کیست؟ ۱5 نکته برای پیدا کردن یک جراح خوب

بهترین جراح لاغری کیست؟ ۱5 نکته برای پیدا کردن یک جراح لاغری خوب

بهترین جراح لاغری کیست؟ سوالی که این روز‌ها ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است. جراحی کاهش وزن یک عمل بسیار مهم برای افرادی است که به دنبال لاغری هستند و خوشبختانه روش‌های مختلف لاغری برای انجام چنین عمل وجود دارد. اما مسئله مهمی که در این عمل باید مدنظر قرارداد جراحی است که چنین عملی را انجام می‌دهد. در واقع، جراح و کلینیک برای انجام این کار باید یک انتخاب کاملاً تحقیق شده باشد. با این اوصاف ما در این مطلب در مورد ویژگی‌های یک جراح خوب لاغری خواهیم گفت. پس با ما همراه باشید.

ویژگی‌های یک جراح لاغری

ویژگی‌های یک پزشک لاغری

اگر قصد انجام جراحی لاغری را دارید و دقیقاً نمی‌دانید یک جراح خوب چه کسی است. نگران نباشید، ما در زیر به ویژگی‌های یک جراح لاغری اشاره می‌کنیم.

1. تخصص فنی 

باید از تخصص فنی بالایی برخوردار باشد تا بتواند جراحی‌های موفقی انجام دهد. این تخصص شامل دانش آناتومی، فیزیولوژی و تکنیک‌های جراحی است. آنها همچنین باید بتوانند از آخرین فن آوری و تجهیزات برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن برای بیماران خود استفاده کنند.

2. مدارک معتبر 

مهم است که به مدارک جراحان خود نگاه کنید، اگر قرار است در ایران عمل لاغری انجام بدهید می‌توانید با مراجعه به‌نظام پزشکی از کد نظام پزشک و مدرک پزشکتان مطمئن شوید. نظام‌پزشکی یک سازمان تخصصی با نام تمام پزشکان و جراحان در ایران است. مدرک جراح شما باید در سایت این سازمان ثبت شده باشد.

3. مهارت‌های ارتباطی

مهارت‌های ارتباطی عالی داشته باشد تا بتواند به طور مؤثر با بیماران خود و سایر متخصصان پزشکی ارتباط برقرار کند. در واقع، پزشک لاغری باید بتوانند روش و خطرات این عمل را به شیوه‌ای واضح و مختصر توضیح دهد. همچنین باید بتواند به نگرانی‌های بیماران خود گوش دهد و به سؤالاتی که ممکن است داشته باشند پاسخ دهد.

4. تجربه

متأسفانه، دستیابی به این اطلاعات به این راحتی نیست، زیرا یک پایگاه‌داده عمومی از هر جراحی انجام شده توسط جراح وجود ندارد.بااین‌حال، اکثر کلینیک‌ها اطلاعات را در اختیار خواهند داشت و خوشحال می‌شوند که این اطلاعات را با شما به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، مهم است که جراح عمل‌های موفقیت‌آمیزی داشته باشد.

۵. مهارت حل مسئله 

باید مهارت حل مسئله قوی داشته باشد تا بتواند مسائلی را که ممکن است در طول عمل به وجود بیاید شناسایی و برطرف کند. باید بتواند خوب فکر کند و برای هر مشکلی که ممکن است پیش بیاید راه‌حل‌های خلاقانه‌ای ارائه دهد.

۶.  تیم جراحی قوی 

چیزی که به‌اندازه خود جراح مهم است تیم جراحی اوست. در واقع داشتن یک تیم قوی جراحی برای انجام عمل لاغری یک امر ضروری است. در یک تیم جراحی حداقل باید یک متخصص بیهوشی، متخصص تغذیه و متخصص طب فیزیکی حضور داشته باشند. به طور کل تیم جراحی شما را از لحاظ بالینی ارزیابی می‌کند؛ بنابراین مهم است که با کل تیم احساس راحتی کنید.

۷. استقامت 

برای انجام جراحی‌های طولانی باید استقامت زیادی داشته باشد. در واقع باید بتواند در تمام طول عمل متمرکز و هوشیار باقی بماند.

۸.  کار تیمی 

باید بتواند به‌خوبی با سایر متخصصان پزشکی کار کند تا بهترین نتیجه ممکن را برای بیماران خود تضمین کند. او باید بتواند با تیم خود همکاری کند و وظایف را محول کند تا اطمینان حاصل شود که همه با هم برای رسیدن به یک هدف مشترک کار می‌کنند.

۹. دلسوز 

باید دلسوز باشد و نیازهای بیماران خود را درک کند. در واقع، جراحان باید بتوانند با بیماران خود همدردی کنند و بهترین مراقبت ممکن را به آنها ارائه دهند.

۱۰. فداکار 

یک جراح باید به حرفه خود اختصاص داده شود تا بهترین مراقبت ممکن را برای بیماران خود ارائه دهد. او باید مایل به‌صرف تلاش و زمان اضافی لازم برای رسیدن به عمل موفقیت‌آمیز باشد.

۱۱. توجه به جزئیات

جراح برای اطمینان از ایمنی و موفقیت عمل باید به جزئیات توجه زیادی داشته باشد. جراحان باید بتوانند هرگونه خطر یا عوارض احتمالی را شناسایی کرده و اقدامات لازم را برای پیشگیری از آنها انجام دهند.

۱۲. مدیریت زمان

باید مهارت‌های مدیریت زمان عالی داشته باشد تا از تکمیل به‌موقع عمل اطمینان حاصل کند. جراح باید بتواند وظایف را اولویت‌بندی کند و زمان خود را به طور مؤثر مدیریت کند.

۱۳. انعطاف‌پذیر 

باید انعطاف‌پذیر باشد تا بتواند با هر تغییری که ممکن است در طول عمل رخ دهد، سازگار باشد.

۱۴. حرفه‌ای

باید همیشه سطح بالایی از حرفه‌ای بودن را حفظ کند. او باید بتواند به شیوه‌ای محترمانه و مؤدبانه با بیماران خود تعامل داشته باشد و به تمام استانداردهای اخلاقی حرفه پزشکی پایبند باشد.

15. اطلاع از روش‌های تثبیت وزن بعد از عمل لاغری 

برای تثبیت وزن بعد از جراحی چاقی ورزش کردن بسیار توصیه می‌شود، شما می‌توانید درباره تاثیر ورزش بعد از عمل معده از جراح خود سوال کنید.

نکات مهم هنگام انتخاب جراح 

پیدا کردن یک جراح برای عمل لاغری خوب تصمیم مهمی است که نباید به‌سادگی گرفته شود. انجام تحقیقات و یافتن یک جراح باتجربه و واجد شرایط برای انجام عمل موردنظر شما بسیار مهم است. در زیر به نکاتی برای یافتن یک جراح چاقی خوب آورده شده است:

 • درخواست ارجاع: از پزشک مراقبت‌های اولیه، دوستان، خانواده یا سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی برای ارجاع به جراحان چاقی در منطقه خود بخواهید.
 • بررسی اعتبار: اطمینان حاصل کنید که جراح موردنظر شما دارای گواهینامه بورد جراحی چاقی است.
 • درباره تجربه جراح تحقیق کنید: ببینید جراح چند عمل جراحی چاقی انجام داده است و چه مدت آنها را انجام داده است.
 • در مورد میزان موفقیت جراح بپرسید: از جراح بپرسید که میزان موفقیت او برای روشی که در نظر دارید چقدر است.
 • در مورد رویکرد جراح بپرسید: دریابید که جراح چه نوع رویکردی را هنگام انجام جراحی چاقی انجام می‌دهد.
 • در مورد مراقبت‌های بعدی جراح بپرسید: ببینید جراح چه نوع مراقبت برای جلوگیری از افتادگی پوست بعد از عمل لاغری را توصیه می‌کند.
 • در مورد افتاده شدن پوست بعد از جراحی لاغری از جراح خود بپرسید:  اگر افتادگی پوست با ورزش از بین نرود برخی از جراحان عمل زیبایی بعد از عمل لاغری را توصیه می‌کنند.
 • در مورد کارکنان پشتیبانی جراح بپرسید: ببینید چه کسی در طول عمل به جراح کمک خواهد کرد و چه نوع حمایتی را ارائه می‌کند.
 • در مورد وابستگی‌های بیمارستانی جراح بپرسید: ببینید جراح به کدام بیمارستان‌ها وابسته است و چه نوع مراقبتی را ارائه می‌دهد.
 • در مورد پوشش بیمه جراح بپرسید: ببینید جراح کدام شرکت‌های بیمه را می‌پذیرد و چه نوع پوششی را ارائه می‌دهد.
 • در مورد دستمزد جراح بپرسید: تحقیق کنید که دستمزد جراح برای عملی که در نظر دارید چقدر است.
 • در مورد مراقبت‌های بعد از عمل جراح بپرسید: ببینید جراح چه نوع مراقبت‌های بعد از عمل را انجام می‌دهد.
 • در مورد ویزیت‌های بعدی جراح بپرسید: ببینید جراح هر چند وقت یک‌بار بعد از جراحی وضعیت شما را پیگیری می‌کند.
 • در مورد رضایت بیمار جراح بپرسید: تحقیق کنید که جراح چه نوع رضایت بیمار را از بیماران قبلی خود به دست آورده است. جراح لاغری باید به شما احساس امنیت و راحتی دهد
 • در مورد دردسترس‌بودن جراح بپرسید: بپرسید جراح با چه سرعتی می‌تواند برای شما قرار ملاقات تعیین کند.
 •  درباره شیردهی بعد از جراحی لاغری از جراح بپرسید: اگر در دوران شیردهی هستید درباره نکات این دوره پس از عمل لاغری سوال کنید.
  نکات مهم هنگام انتخاب جراح لاغری

درباره رژیم لاغری بعد از اسلیو معده بیشتر بخوانید.

جمع‌بندی

انجام عمل جراحی می‌تواند هر کسی را عصبی کند، علاوه بر این برای بیماران مهم است که به جراح خود اعتماد کنند تا از آنها در طول جراحی مراقبت کند. پس در طول عمل جراحی از مشاوره رایگان نهایت استفاده را ببرید، این اولین فرصت شماست که جراح  و جراحی خود را بشناسید، تمام سؤالات موردنیاز درباره میزان درد عمل لاغری و … خود را بپرسید و احساسی نسبت به آنها پیدا کنید. ممکن است فوراً احساس اطمینان کنید و در عرض چند ثانیه متوجه شوید که آیا جراح شما برای شما مناسب است یا خیر.

 

فهرست محتوا
دسترسی سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منتخب بهترین مقالات دکتر زندی
محبوب ترین مقالات
فرم رزرو نوبت