Search
Close this search box.

Dubai

آیا باید بعد از عمل لاغری عمل زیبایی انجام داد؟

آیا باید بعد از عمل لاغری عمل زیبایی انجام داد؟

عمل زیبایی بعد از عمل لاغری! کاهش وزن چشمگیر یک دستاورد بزرگ بعد از عمل لاغری است و فواید زیادی به‌خصوص بر افزایش سلامت و عزت‌نفس شما دارد. بااین‌حال، بسیاری از افرادی که به چنین کاهش وزنی دست می‌یابند، با مقادیر زیادی از پوست‌های سنگین، چین‌های اضافی در اطراف شکم، ران‌ها، باسن، سینه‌ها، بازوها، صورت و گردن خود باقی می‌مانند. این اتفاق به این دلیل است که پوست در مدت طولانی با تجمع چربی کشیده می‌شود و زمانی که مقدار زیادی وزن از دست می‌رود و حتی با انجام ورزش بعد از عمل لاغری نیز  از بین نمی‌روند، پوست و بافت‌ها اغلب فاقد خاصیت ارتجاعی هستند، یا ممکن است برای همیشه آسیب ببینند و نمی‌توانند به حالت جدید منقبض شوند؛ بنابراین، اگر بعد از عمل لاغری موفق به کاهش وزن قابل‌توجهی شده‌اید و با چین‌های اضافی پوست روبرو شده‌اید، جراحی زیبایی ممکن است تنها راه کمک به تغییر شکل بدن و تکمیل سفر کاهش وزن شما باشد. با این اوصاف ما در این مطلب در مورد عمل‌های زیبایی بعد از عمل لاغری صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

آیا باید بعد از عمل لاغری عمل زیبایی انجام داد؟

دلایل انجام عمل زیبایی بعد از عمل لاغری

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است فردی بعد از عمل لاغری، عمل زیبایی انجام دهد. این دلایل شامل:

 • برای بهبود و فرم بدن: پس از کاهش وزن قابل‌توجه، بسیاری از افراد با پوست اضافی مواجه می‌شوند که می‌تواند باعث ناراحتی و احساس خودآگاهی در آنها شود. جراحی زیبایی می‌تواند به برداشتن این پوست اضافی و بهبود فرم کلی بدن کمک کند.
 • برای کاهش ظاهر ترک‌ها: ترک‌های پوستی پس از کاهش وزن قابل‌توجه شایع هستند و خلاص‌شدن از شر آن دشوار است. جراحی زیبایی می‌تواند به کاهش علائم کشش و بهبود ظاهر کلی پوست کمک کند.
 • برای بهبود اعتمادبه‌نفس: پس از کاهش قابل‌توجه وزن، بسیاری از افراد به‌ظاهر خود اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا می‌کنند و ممکن است برای افزایش اعتمادبه‌نفس خود جراحی زیبایی انجام دهند.
 • برای اصلاح هر گونه مسائل پزشکی: در برخی موارد ممکن است برای اصلاح مشکلات پزشکی که به دلیل کاهش وزن ایجاد شده است، جراحی زیبایی لازم باشد. به‌عنوان‌مثال، اگر پوست اضافی باعث ایجاد بثورات یا سایر مشکلات پوستی شود، ممکن است جراحی زیبایی برای اصلاح مشکل لازم باشد.

درباره 5 مرحله اصلی رژیم اسلیو معده بعد از جراحی بیشتر بخوانید.

عمل‌های زیبایی بعد از عمل لاغری

همان‌طور که اشاره کردیم بعد از عمل لاغری افراد به دلایل مختلفی عمل زیبایی انجام می‌دهند که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

کانتورینگ

یکی از رایج‌ترین روش‌های زیبایی بعد از عمل لاغری، کانتورینگ بدن است. این روش می‌تواند به ازبین‌بردن پوست و چربی اضافی که پس از جراحی باقی‌مانده است کمک کند. همچنین می‌تواند به تغییر شکل بدن و ایجاد ظاهری زیباتر کمک کند. در زیر به چند مورد از این عمل‌ها اشاره می‌کنیم.

 • آپرونکتومی: آپرونکتومی که پانیکولکتومی نیز نامیده می‌شود، اصلاحی در تامی تاک برای بیمارانی است که یک «پیش‌بند» از پوست و چربی روی ناحیه شرمگاهی آویزان شده دارند. این عمل در قسمت پایین شکم زیر ناف انجام می‌شود و فقط پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود.
 • لیفت ران: لیفت ران همانطور که از نام آن پیداست، افتادگی پوست ران را که به دلیل افزایش وزن بیش از حد کشیده شده است، اصلاح می‌کند. ران‌های فشرده‌تری تولید می‌کند که متناسب با پاها و بقیه بدن شما است.
 • لیفت پایین تنه: بسیاری از بیماران متوجه می‌شوند که اکثر کاهش وزن در نواحی مانند باسن و ران‌ها اتفاق می‌افتد. لیفت بدن، همچنین به عنوان لیپکتومی کمربند شناخته می‌شود، پوست اضافی شکم، باسن، بیرونی ران‌ها و باسن را از بین می‌برد.
 • جراحی سینه: زنانی که وزن قابل‌توجهی ازدست‌داده‌اند اغلب با افتادگی و صاف‌شدن سینه‌ها مواجه می‌شوند. جراحی زیبایی سینه از جمله بلندکردن سینه، بزرگ کردن سینه با استفاده از ایمپلنت یا هر دو، پوست اضافی را از بین می‌برد و درعین‌حال شکل کلی سینه‌ها را سفت می‌کند و بهبود می‌بخشد.
 • بالابر بازو: لیفت بازو (براکیوپلاستی) باعث کاهش چربی و افتادگی بیش از حد پوست در بالای بازو می‌شود. بافت حمایتی زیرین را که شکل بازو را مشخص می‌کند، سفت و صاف می‌کند.
 • لیفت صورت: پس از کاهش وزن ممکن است متوجه افتادگی وسط صورت، گردن و گردن خود شوید. پس از لیفت صورت و گردن، ناحیه صورت و گردن صاف‌تر و بدون چین‌وچروک است.
 • جراحی لیفت صورت: (ریتیدکتومی) شلی پوست صورت و هرگونه رسوب چربی ناخواسته را از بین می‌برد. لیفت گردن (پلاتیسماپلاستی) به اصلاح افتادگی پوست و چین و چروک‌های اطراف گردن و ناحیه فک کمک می‌کند. در هر دو روش، جای زخم در جلوی گوش و در مو پنهان می‌شود.
 • دلایل انجام عمل زیبایی بعد از عمل لاغری

 

جوانسازی صورت

یکی دیگر از روش‌های زیبایی محبوب پس از جراحی کاهش وزن، جوانسازی صورت است. این روش می‌تواند به کاهش ظاهر چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز و همچنین بهبود بافت و رنگ کلی پوست کمک کند. جوانسازی صورت را می‌توان از طریق درمان‌های مختلفی مانند لایه‌برداری با لیزر، لایه‌برداری شیمیایی و پرکننده‌های پوست انجام داد. این درمان‌ها می‌توانند به بازگرداندن ظاهری جوان‌تر به‌صورت و گردن کمک کنند.

لیپوساکشن

علاوه بر کانتورینگ بدن و جوانسازی صورت، روش‌های زیبایی دیگری نیز وجود دارد که می‌توان بعد از جراحی کاهش وزن انجام داد. لیپوساکشن و انتقال چربی است. لیپوساکشن می‌تواند به حذف رسوبات چربی سرسخت که پس از جراحی باقی‌مانده‌اند کمک کند. انتقال چربی می‌تواند به حجم و شکل بخشیدن به قسمت‌هایی از بدن که تحت‌تأثیر کاهش وزن قرار گرفته‌اند کمک کند.

نکاتی در مورد عمل زیبایی بعد از عمل لاغری

در زیر به چند نکته در مورد عمل زیبایی که بعد از عمل لاغری انجام می‌شود اشاره می‌کنیم.

 • توصیه می‌شود قبل از انجام عمل زیبایی حداقل ۱۸ ماه پس از جراحی لاغری صبر کنید تا پوست شما تاحدامکان کوچک شود و کاهش وزن شما تثبیت شود برای این موضوع می‌توانید از روش موثر کاهش وزن استفاده کنید تا علاوه بر تثبیت وزن خود، از بازگشت به وزن قبلی هم جلوگیری کنید. همچنین باید از سلامت خوبی برخوردار باشید.
 • اگر یک بیماری مزمن پزشکی مانند دیابت یا بیماری قلبی دارید، ممکن است پزشک جراحی زیبایی را برای شما توصیه نکند، و شما باید به دنبال درمان دیابت و بیماری قلبی خود بروید.
 • اگر سیگار می‌کشید، باید ۶ هفته قبل از جراحی نیز آن را ترک کنید.
 • همچنین باید در مورد آنچه از عمل زیبایی خود انتظار دارید واقع‌بین باشید و باید توجه داشته باشید که پوست شما به پیری ادامه خواهد داد.

 

آیا بعد از عمل لاغری می‌توان چندین عمل زیبایی را هم‌زمان انجام داد؟

پزشک شما را راهنمایی می‌کند تا تصمیم بگیرید که آیا چندین عمل جراحی را هم‌زمان انجام دهید یا آنها را در طول زمان انجام دهید. البته، اکثر عمل‌های زیبایی را می‌توان هر طور که می‌خواهید ترکیب کرد. به‌عنوان‌مثال، تغییر شکل سینه و تایک شکم یک روش رایج است که به بسیاری از بیماران ارائه می‌شود. باید در نظر داشته باشید که هر چه تعداد مراحل بیشتری را با هم ترکیب کنید، مدت‌زمان بیشتری را در اتاق عمل سپری خواهید کرد. همچنین مدت‌زمان بیشتری تحت بیهوشی خواهید بود و بیهوشی بیشتری دریافت خواهید کرد که ممکن است پس از جراحی احساس خستگی بیشتری در شما ایجاد کند.

آیا بعد از عمل لاغری میتوان چند عمل زیبایی با هم انجام داد ؟

جمع‌بندی

به‌طورکلی، عمل زیبایی بعد از کاهش وزن یک انتخاب شخصی است. شما باید در مورد انواع عمل‌های زیبایی موجود تحقیق کنید و قبل از تصمیم‌گیری نهایی، مزایا و معایب هر کدام را با جراح زیبایی خود در میان بگذارید. باید به این واقعیت توجه داشته باشید که بیشتر عمل‌های زیبایی جراحی سخت هستند و به همین دلیل خطراتی را به همراه خواهند داشت و منجر به ایجاد اسکار می‌شوند. مشاور شما در مورد خطرات مربوط به روش خاصی که در نظر دارید و اسکارهای احتمالی به شما توصیه می‌کند، اگرچه در اکثر روش‌ها جای زخم در مکان‌هایی که با لباس پوشانده شده است پنهان می‌شود. همینطور تحقیقات نشان داده است که بیمارانی که تحت عمل جراحی پلاستیک ترمیمی بعد از عمل لاغری قرار می‌گیرند، پیشرفت‌های قابل‌توجهی در عملکرد فیزیکی، سلامت عاطفی، رضایت از تصویر بدن، سلامت جسمانی و کیفیت زندگی خود تجربه می‌کنند.

 

فهرست محتوا
دسترسی سریع

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منتخب بهترین مقالات دکتر زندی
محبوب ترین مقالات
دیابت

قرص سماگلوتاید چیست؟

قرص سماگلوتاید (Semaglutide) که این روزها در بین متقاضیان کاهش وزن پرطرفدار شده است؛ با نام‌های تجاری متفاوتی در بازار به فروش می‌رسد و یک

مطالعه مقاله
فرم رزرو نوبت