Search
Close this search box.

Dubai

کاهش احتمال مرگ در اثر عمل لاغری

مرگ در اثر عمل لاغری

جراحی چاقی، جراحی پرخطری نیست و تاثیر کمی بر روی بافت‌های جانبی معده و بدن دارد. خطر مرگ با عمل اسلیو معده و عمل بای پس معده به طور کلی رایج نیست و اگر درمان خود را زیر نظر پزشک متخصص دنبال کنید، خطر مرگ در حین عمل لاغری به کمتر از 1 درصد می‌رسد. جراحی تنها انتخاب برای درمان چاقی نیست. عمل لاغری زمانی موثر خواهد بود که تلاش شما برای کاهش وزن با رژیم غذایی لاغری و ورزش جوابگو نباشد.

راز مخفی جلوگیری از احتمال مرگ بر اثر عمل لاغری

عمل لاغری ریسکی یا قاطعانه

تقریبا در همه‌ی جراحی‌ها و خارج از این حیطه ریسک لازم است. شما که از عواقب آن باخبر نیستید! بنابراین نمیتوان به سادگی از احتمال مرگ در اثر عمل لاغری گذشت. در نظر داشته باشید که جراحی لاغری صرفا برای تناسب اندام نیست در بیشتر موارد برای درمان بیماری‌های چاقی است. برای مثال اگر شما مبتلا به دیابت هستید با انجام جراحی چاقی امکان درمان و از بین رفتن آن امکان پذیر است. با متخصص و جراح چاقی هیچگونه خطری شما را تهدید نمی‌کند، همچنین با دکتر زندی متخصص جراحی‌های سختِ لاغری تصمیم ریسکی را کنار گذاشته و قاطعانه با خیالی آسوده جراحی کنید. دکتر زندی با دستگاه‌هایی فوق حرفه‌ای آمریکایی عمل‌های شما را انجام میدهد.

درصد احتمال مرگ در اثر عمل لاغری چقدر است؟

در این باره توضیح کوتاه ولی کامل به شما می‌دهم. از انجام جراحی لاغری ترس و هراس نداشته باشید. مرگ و میر در جراحی لاغری درصد بسیار کمتری نسبت به مرگ در اثر بیماری‌های چاقی دارد. مرگ در اثر عمل لاغری به سه مورد بستگی دارد.

  1. چاقی بیش از اندازه
  2. انتخاب یکی از عمل‌های لاغری
  3. بیماری‌های زمینه‌ای قلبی و عروقی

تحقیقاتی که از سال 1995 تا 2004 انجام شد. نتایجی را نشان داده است که میزان مرگ و میر ناشی از جراحی چاقی در سال 2004 از 13 درصد به 7 درصد کاهش یافته است. تا سال 2022 به کمتر از 2 درصد خواهد رسید.

مرگ ناشی از چاقی بیش از حد یا در اثر لاغری

افراد چاق بیشتر دچار آسیب‌های روحی، روانی و جسمی هستند. از شایع‌ترین و بارزترین مشکلات آنها افسردگی چاقی در نوجوانی و بزرگسالی است. نوجوانان و جوانان چاق با عذاب وجدان غذای مورد علاقه‌شان را میل می‌کنند. لباس‌های زیبا، فاقد سایز بزرگ هستند بنابراین از لحاظ روحی بیمار اذیت می‌شود. بیمار از انجام فعالیت‌های فیزیکی کمتری برخورد دارند، در جامعه به افراد چاق کمتر توجه می‌شود و گاهی مورد سخره و توهین قرار می‌گیرند. در موارد دیگرِ بیماری چاقی به دیابت نوع دو، تنگی نفس، آپنه خواب، بیماری قلبی و عروقی و… می‌توان اشاره کرد که باعث مرگ افراد می‌شود. با توجه به درصد بیشتر مرگ ناشی از چاقی نسبت به مرگ در اثر عمل لاغری، میتوانید بیماری‌های خود را با جراحی چاقی بهبود ببخشید.

مرگ ناشی از چاقی بیش از حد یا در اثر لاغری

احتمال خطر مرگ در اثر عمل اسلیو معده یا عمل بای پس معده

عمل‌های لاغری اسلیو معده و بای پس معده عوارض مختص خودشان را دارند. ولی درصد بیشتر انجام عمل لاغری، اسلیو معده و بای پس معده برای بهبود و درمان بیماری‌های ناشی از چاقی است. تحقیقات نشان داده است کسانی که عمل لاغری اسلیو معده انجام داده اند کمتر در معرض خطر و تهدید مرگ هستند. این باور غلط است که جراحی‌های لاغری باعث مرگ بیمار می‌شود، بلکه اضافه وزن بسیار زیاد بیمار است که باعث مرگ بیمار می‌شود. عمل اسلیو معده با بهبود عوارض چاقی، امید به زندگی شما را افزایش می‌دهد. کمترین خطر جراحی‌های لاغری ابتدا در دست عمل اسلیو معده است، سپس عمل بای پس معده می‌باشد.

متخصص عمل لاغری دکتر زندی

تجربه و تعدد جراحی منجر به تسلط می‌شود و عدم وجود عوارض بعد از جراحی برای بیماران نشان دهنده تعهد پزشک به بیمار است. دکتر عبدالله زندی با بیش از 24 سال سابقه در زمینه جراحی چاقی و با استفاده از جدیدترین تجهیزات آمریکایی و با توجه به آناتومی و ژنتیک هر فرد، جراحی‌های خود را در راستای حفظ سلامت بیمار انجام می‌دهد تا نه تنها سلامت بیمار را حفظ کند، بلکه همچنین عوارض ناشی از جراحی را کاهش دهد.

فهرست محتوا
دسترسی سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منتخب بهترین مقالات دکتر زندی
محبوب ترین مقالات
دیابت

قرص سماگلوتاید چیست؟

قرص سماگلوتاید (Semaglutide) که این روزها در بین متقاضیان کاهش وزن پرطرفدار شده است؛ با نام‌های تجاری متفاوتی در بازار به فروش می‌رسد و یک

مطالعه مقاله
فرم رزرو نوبت