Search
Close this search box.

Dubai

میزان اعتیاد و عوارض مصرف گل | تاثیر ماری جوانا بر مغز

مصرف گل

در دهه‌های اخیر شاهد دچار شدن بسیاری از افراد مخصوصا جوانان و نوجوانان کشورمان به ماده‌های مخدر مختلف بوده‌ایم. در میان ماده‌های مخدر گوناگون، ماری جوانا یا گل به عنوان یکی از متداول‌ترین آن‌ها شناخته شده که امروزه مصرف بسیار زیادی دارد. ماده مخدر ماری جوانا با اهداف مختلفی مورد مصرف قرار گرفته و بازه سنی هدف آن نیز، از 15 سال تا 40 سال است. بر اساس آمارهای منتشر شده، گل پس از سیگار بیشترین نرخ مصرف را به خود اختصاص داده است. لازم به ذکر است که نام دیگر گل، وید، علف و ماریجوانا می‌باشد. توجه داشته باشید که تاثیر اصلی این ماده مخدر بر روی مغز انسان است.

در سال‌های اخیر مراکز مختلفی در سراسر کشورمان با هدف آگاه سازی مردم در رابطه با مصرف گل به تحقیقات در این زمینه پرداخته‌اند. بر خلاف عقاید بسیاری از افرادی که به مصرف گل می‌پردازند، این ماده می‌تواند تاثیرات منفی بسیار زیادی را داشته باشد. در همین راستا پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با این ماده مخدر، به کسب اطلاعات لازم در رابطه با آن بپردازید. در چنین شرایطی قطعا شما می‌توانید این ماده را از خود دور کنید و در صورت مصرف به ترک آن بپردازید.

عوارض مصرف گل

یکی از مفاهیم مهمی که در رابطه با مصرف گل باید توسط شما بررسی شود، عوارض مصرف گل در بازه زمانی مختلف است. به طور کلی محققین در این زمینه عوارض گل را به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم‌بندی می‌کنند. البته وابسته به شرایط مصرف فرد، ممکن است هر یک از این عوارض زودتر یا دیرتر مشاهده شود. یکی از عوارض مصرف ماری جوانا در بلند مدت، گرایش پیدا کردن به مصرف ماده‌های مخدر دیگر مانند شیشه و کوکائین است. علاوه بر موارد ذکر شده، هر فرد پس از مصرف بلند مدت، ممکن است به بیماری‌های جسمانی و برخی اوقات دچار سرطان بدخیم شود. ناراحتی‌های تنفسی و عفونت‌های مختلف ریوی از جمله مواردی هستند که به عنوان عوارض گل به شمار می‌روند. حملات پانیک، اختلال دو قطبی و بیماری اسکیزوفرنی نیز از جمله مواردی هستند که ممکن است پس از مصرف بلند مدت ماری جوانا، فرد به آن مبتلا شود.

مطالب مرتبط: کیست مویی چیست و چگونه درمان می شود؟

شاید برای شما جالب باشد، اما عوارض مصرف کوتاه مدت گل بسیار بیشتر بوده و نیاز است تا مورد بررسی قرار بگیرد. توهم زایی، خشکی دهان، قرمزی چشم، یاوه گویی، افزایش مشکلات قلبی، ناتوانی در برقراری ارتباط با دیگران و اختلال در صحبت و … از اصلی ترین عوارض مصرف گل در کوتاه مدت هستند. همچنین افزایش اضطراب و استرس، از دست دادن بخشی از حافظه و کند شدن حرکات شما می‌تواند از عوارض مصرف این ماده باشد. توجه داشته باشید که تمامی موارد ذکر شده در صورت مصرف بیشتر می‌توانند تبدیل به یک اختلال دائمی شوند. بنابراین مراقب باشید تا در صورت مصرف، هر چه زودتر این ماده مخدر را ترک کنید. آسیب‌های مخرب ماریجوانا باعث خواهد شد تا شخصیت شما با تغییرات و دگرگونی‌های بزرگی مواجه شود.

توهم بعد از مصرف گل

توهم بعد از مصرف گل

یکی از عوارض مصرف گل که نیاز است اشاره ویژه‌ای به آن شود، توهم پس از مصرف این ماده مخدر می‌باشد. همان‌طور که گفته شد، عمده آسیب ماری جوانا به مغز انسان بوده و تاثیر اصلی خود را بر روی مغز انسان خواهد گذاشت. این ماده مخدر با جایگزین شدن در یکی از انتقال دهنده‌های عصبی، می‌تواند سبب ایجاد توهم برای شما شود. در همین راستا ممکن است فرد مصرف کننده دچار توهم‌های مختلفی با توجه به شرایط زندگی خود شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا حد ممکن از فرد مصرف‌کننده دوری کنید. در بسیاری از موارد گزارش شده که فرد مصرف کننده با نداشتن اطلاعات لازم در رابطه با محیط پیرامون خود، موجب به آسیب‌های غیرقابل جبرانی شده است.

پیشنهاد ویژه: یک روش کاملا موثر با کمترین عوارض برای افرادی که اضافه وزن بالایی دارند و به دنبال روش سریع و تضمینی برای کاهش وزن هستند ، انجام انواع جراحی لاغری مانند عمل اسلیو معده یا جراحی بای‌ پس است که حتما باید توسط بهترین جراح چاقی در تهران انجام شود.

علائم مصرف گل

یکی دیگر از مبانی مهمی که نیاز است توسط مصرف‌کنندگان ماده مخدر گل مورد بررسی قرار بگیرد، علائم مصرف گل می‌باشد. نیاز است که بدانید، کابوس و خواب‌های زیاد از اصلی‌ترین علائم نشان دهنده مصرف این ماده است. همچنین فرد مصرف کننده، با عرق ریزی‌های سرد و گرم بسیار زیادی مواجه خواهد شد که نشان دهنده تغییرات درون بدن است. سردردهای مداوم و همچنین اختلال در خواب از دیگر علائم اصلی این ماده به شمار می‌رود. شاید برای شما جالب باشد، اما این ماده مخدر می‌تواند موجب ایجاد احساسات منفی در درون شما شود. در واقع احساسات منفی باعث می‌شوند تا در آینده شما دچار مشکلاتی همچون افسردگی نیز شوید. بی قراری‌های مختلف از دیگر علائم مصرف این ماده مخدر بوده که در بسیاری از مصرف‌کنندگان قابل مشاهده است.

آیا مصرف گل اعتیاد آور است؟

آیا مصرف گل اعتیاد آور است

از اصلی‌ترین سوالاتی که در رابطه با مصرف گل پرسیده می‌شود، اعتیاد آور بودن این ماده مخدر می‌باشد. نیاز است که بدانید، اکثریت مصرف‌کنندگان گل بر این باور هستند که مصرف این ماده هیچ گونه اعتیادی را ندارد. بسیاری از این افراد مدعی هستند که ترک این ماده بسیار راحت بوده و می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را ترک نمود. لازم به ذکر است که واقعیت بدین گونه نبوده و مصرف گل به شدت اعتیاد آور می‌باشد. در واقع ماده گل با ایجاد حس سرخوشی در بدن انسان، موجب می‌شود تا علاقه فرد مصرف‌کننده به آن ماده مخدر افزایش قابل توجهی یابد.

در همین راستا می‌توان ماده گل را به عنوان یک ماده مخدر اعتیاد آور معرفی نمود. توجه داشته باشید که این مسئله توسط محققین و پژوهشگران بسیار زیادی مورد بررسی قرار گرفته و اعتیاد آور بودن گل تایید شده است. لازم به ذکر است که عقاید نادرست برخی از افراد در رابطه با اعتیادآور نبودن این ماده موجب شده تا مصرف آن در سراسر دنیا افزایش یابد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا این عقیده کهنه و قدیمی را از ذهن خود پاک کنید. این مسئله باعث می‌شود تا افراد بیشتری به مصرف ماده گل بپردازند.

مطالب مرتبط: پروژسترون چیست؟ موارد مصرف انواع پروژسترون

آیا ماری جوانا باعث چاقی می شود؟

بسیاری از افراد که به مصرف ماریجوانا می‌پردازند، بر این باور هستند که عوارض مصرف گل شامل چاق شدن یا لاغر شدن فرد نخواهد شد. نیاز است که بدانید این باور کاملا غلط بوده و از سوی محققین بسیار زیادی در سراسر جهان تکذیب شده است. لازم به ذکر است، محققین بر این باور هستند که هیچ گونه مدرکی مبنی بر لاغری بر اثر گل وجود نخواهد داشت، اما بر اساس آمارهای منتشر شده، مشخص شده است که مصرف گل باعث می‌شود تا اشتهای فرد بسیار بیشتر شود. در واقع ایجاد حس گرسنگی در فرد مصرف کننده از عوارض مصرف گل نیز به شمار می‌رود.

با وجود ایجاد این حس در بدن انسان، فرد مصرف‌کننده مجاب به مصرف مواد غذایی مختلف می‌شود. در واقع این مسئله موجب می‌شود تا پرخوری در فرد رخ دهد و افزایش وزن قابل توجهی از سوی او صورت بگیرد. تمامی پروسه ذکر شده سبب افزایش وزن در فرد خواهند شد. بنابراین ماده گل به تنهایی موجب چاقی نخواهد شد، در واقع ایجاد حس گرسنگی از سوی آن، شما را به ملزم به پرخوری خواهد کرد.

فهرست محتوا
دسترسی سریع

2 پاسخ

  1. خیلی خوب بود اطلاعاتتون مرسی بابت اطلاع رسانی من بالای دوازده سال هست که میکشم حتی یه روزایی اسمم رو هم یادم میره هیچکس روم حسابی نمیکنه چون میگن هیچی یادش نمیمونه من از تنهایی و بی کسی رفتم سراغش فقط واسه اینکه بتونم بخندم یه لقمه غذا بخورم شب راحت بخوابم ولی ن دیگه کلا خندم میگیره ن خوابم میبره کلا روزی چهار ساعت میخوابم هرچقدم که خسته باشم با اینکه سرکارم میرم خوابم نمیبره خلاصه توو عذاب کاملم از عزیزایی که میخوان تجربه کنن یا تجربه کردن میخوام که به هیچکس حتی تعارفم نکنن یه روزی حالم بد بود فقط برای اینکه دوستام حالمو خوب کنن تعارف زدن و خیلی راحت بخاطر اعتماد بیجا و بچه گانه به حرف دوستام کشیدم دوازده سال هست هیچ خوبی جز بدبختی ندیدم امیدوارم حتی واسه مذه کردن هم دودی نکشید یا نخورید هیچ موادی ارزش اشک های مادرو نداره هرچند اگر خلاف خانوادتو برات نگه داشته باشه که سهله اولین چیزی که سر مواد از دست میده خانوادشه به امید روزی پاک زمینی بدون مواد و ارزوی خوشی و سلامتی و جیبی پر پول براتون دارم مرسی بازم بابت اطلاعات خوبتون

    1. سلام دوست عزیز وقت شما بخیر
      مرسی از انتقال دیدگاه و تجارب شما. با آرزوی موفقیت و سربلندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منتخب بهترین مقالات دکتر زندی
محبوب ترین مقالات
دیابت

قرص سماگلوتاید چیست؟

قرص سماگلوتاید (Semaglutide) که این روزها در بین متقاضیان کاهش وزن پرطرفدار شده است؛ با نام‌های تجاری متفاوتی در بازار به فروش می‌رسد و یک

مطالعه مقاله
فرم رزرو نوبت