Search
Close this search box.

Dubai

زومبا چیست؟ تاثیر زومبا برای چربی سوزی و لاغری

زومبا

اگر از ورزش‌های خسته کننده و تکراری خسته شده‌اید و به دنبال یک ورزش ریتمیک و منحصر به فرد هستید، ما به شما زومبا را پیشنهاد می‌کنیم. این ورزش عالی، منحصر به فرد و ریتمیک است که شادی را به شما هدیه می‌کند. ورزش با آهنگ و موسیقی در زومبا برای بسیاری از شما لذت بخش است. بنابراین، اگر دوست دارید یک ورزش حرفه‌ای و گروهی داشته باشید که با کمک آن لاغر شوید و کالری هم بسوزانید، ما به شما این ورزش را پیشنهاد می‌کنیم؛ اما قبل از آن توصیه ما به شما این است که با ما همراه باشید تا بیشتر با جزئیات این ورزش ریتمیک آشنا شوید.

زومبا چیست؟

احتمالا بسیاری از شما با ورزش ریتمیک ایروبیک آشنایی دارید. این ورزش، جزء ورزش‌های حرفه‌ای و پرتحرک است که به خوبی می‌تواند به شما برای رسیدن به وزن ایده‌آل کمک کند. اما یکی از عیب‌های اصلی ایروبیک، تکراری بودن حرکات و عدم وجود شور و نشاط در آن‌هاست. به طوری که اگر اهل جنب و جوش باشید، به راحتی از حرکات ایروبیک خسته می‌شوید.

زومبا یک ورزش گروهی است که حرکاتی مشابه، اما مکمل ایروبیک دارد. در ورزش زومبا از حرکات ریتمیک و رقص مانند استفاده می‌شود که در اکثر موارد هم ریتم با موسیقی هستند. دلیل محبوبیت زومبا نیز همین حرکات ریتمیک، گروهی و رقص مانند هستند که به خوبی چربی سوزی نیز می‌کنند.

فواید ورزش زومبا

فواید ورزش زومبا

هر ورزش پرتحرکی می‌تواند تاثیر زیادی روی کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف داشته باشد و در عین حال در بهبود روحیه و کاهش خستگی‌های روحی نیز موثر است. فواید ورزش زومبا می‌تواند از جنبه‌های مختلفی قابل بررسی باشد. به همین خاطر در ادامه مقاله به فواید این ورزش و تاثیر آن روی بدن اشاره می‌کنیم.

یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش وزن راحت و سریع، انجام جراحی لاغری توسط بهترین جراح لاغری در تهران است.

  • افزایش انعطاف پذیری بدن

یکی از فواید زومبا برای بدن، افزایش انعطاف پذیری است. حرکات رقص مانند این ورزش، می‌تواند تاثیر زیادی روی کاهش تنش و بهبود حرکات داشته باشد و همچنین انعطاف پذیری بدن را نیز بسیار افزایش خواهد داد.

  • افزایش احساس شادی

داشتن یک برنامه ورزشی گروهی، منظم و حرفه‌ای می‌تواند به افرادی که به هر دلیلی خلق و خوی خوبی ندارند و احساس شادی نمی‌کنند، کمک کند. زومبا به دلیل اینکه یک ورزش گروهی است، می‌تواند به خوبی احساس شادی و آرامش را در افراد افزایش دهد و حتی باعث درمان افسردگی نیز شود.

  • افزایش اعتماد به نفس

اگر جزء افرادی هستید که در کلاس‌های ورزش، احساس ناراحتی دارید و فکر می‌کنید به خوبی نمی‌توانید ورزش کنید، زومبا یکی از بهترین ورزش‌ها برای شماست. چرا که این ورزش گروهی، یک احساس خوبی را به شما القا می‌کند و احساس می‌کنید که یک فرد نیرومند و با اعتماد به نفس هستید.

  • بهبود عملکرد ذهن

خودتان را تصور کنید که در حال انجام حرکات ریتمیک هستید و مدام به دیگران نگاه می‌کنید تا مانند آن‌ها یک سری فعالیت‌ها را انجام دهید. زومبا به دلیل اینکه از تکنیک‌های رقص مانند استفاده می‌کند، می‌تواند تاثیر زیادی روی عملکرد ذهن و مغز داشته باشد. از طرفی تمرکز شما در حین انجام این ورزش بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

عوامل موثر در چربی سوزی با زومبا

چربی سوزی با زومبا

اگرچه این ورزش برای چربی سوزی شکم و پهلو مفید است؛ اما این دلیلی برای این نیست که بتوانیم آن را به عنوان بهترین روش برای چربی سوزی و کاهش وزن بدون رژیم غذایی بشناسیم. بهترین راهکار برای افزایش چربی سوزی در ورزش زومبا، استفاده از مواد غذایی مناسب و مغذی است. در این صورت حجم غذاهای بی‌کیفیت مصرفی شما کاهش پیدا می‌کند و در عین حال می‌توانید علاوه بر کاهش وزن، به تناسب اندام نیز برسید.

یکی دیگر از عواملی که روی کاهش وزن با این ورزش تاثیر می‌گذارد، مدت زمان انجام ورزش و نظم در تعداد دفعات این ورزش است. به طور کلی توصیه می‌کنیم که حتما زومبا را به صورت حرفه‌ای و هر هفته حداقل 2 الی 3 بار انجام دهید تا شاهد کاهش وزن به واسطه آن باشید. اگر نظم در جلسات این ورزش وجود نداشته باشد، میزان کاهش وزن نیز بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

موضوع دیگری که روی میزان کاهش وزن با ورزش زومبا تاثیر می‌گذارد، سرعت انجام حرکات مختلف است. هر چقدر سرعت انجام حرکات بیشتر باشد، متابولیسم بدن افزایش پیدا کرده و میزان کاهش وزن نیز بالاتر می‌رود. بنابراین، در صورتی که می‌خواهید سریع‌تر به وزن ایده‌آل خودتان برسید، باید از حرکات ریتمیک سریع کمک بگیرید.

زومبا در خانه برای لاغری بانوان

زومبا یکی از بهترین ورزش‌ها برای چربی سوزی است. تکنیک‌هایی که در این ورزش اجرا می‌شوند سریع، منظم و حرفه‌ای هستند و می‌توانند به خوبی به کاهش وزن شما کمک کنند. کالری سوزی در حین انجام حرکات ورزشی زومبا بسیار زیاد است. همچنین به دلیل اینکه حرکات به همراه موسیقی شاد انجام می‌شوند، شما علاقه زیادی به انجام دادن آن‌ها خواهید داشت. در واقع انگیزه بانوان برای انجام این ورزش بسیار بالا خواهد کرد. البته اگر تمایل دارید با بهترین روش های چربی سوزی و لاغری آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم به لینک قبل مراجعه کنید.

در این ورزش، در کنار رقص از حرکات بدنسازی نیز برای بانوان کمک گرفته می‌شود. ولی اگر می‌خواهید آن‌را در خانه انجام دهید، بهتر است که از وزنه‌های سنگین استفاده نکنید. زومبا در خانه، می‌تواند برای کاهش وزن بانوان چاق و دارای اضافه وزن گزینه خوبی باشد. فقط کافیست که قبل از انجام حرکات، از تکنیک‌های گرم کردن و پس از انجام حرکات نیز از تکنیک‌های سرد کردن کمک بگیرید. می‌توانید از ویدیوهای آموزشی موجود در سایت‌های مختلف برای انجام تکنیک‌های منظم و به همراه موزیک این ورزش کمک بگیرید.

سرد کردن بدن بعد از تمرین زومبا

سرد کردن بدن بعد از تمرین زومبا

یکی از اقداماتی که حتما باید پس از تمرین انجام شود، سرد کردن بدن است. بدن ما برای اینکه بتواند به حالت عادی پس از ورزش کردن برگردد، نیاز به سرد کردن دارد و اگر این کار انجام نشود، احتمال بروز مشکلات قلبی و عروقی بسیار افزایش پیدا خواهد کرد. از این رو اگر این ورزش پرتحرک را در خانه یا باشگاه انجام می‌دهید، حتما سرد کردن پس از تمرین را جدی بگیرید. در غیر این صورت ممکن است با مشکلات مختلفی مواجه شوید که قطعا فواید این ورزش را از بین خواهند برد.

سرد کردن بدن بعد از تمرین زومبا می‌تواند با حرکات کششی مختلف و در عین حال ساده انجام شود. کشیدن شانه‌ها، ایجاد کشش در عضلات پاها و انجام حرکاتی مانند کشش مار کبری به خوبی می‌تواند بدن شما را سرد کند. بنابراین، با وجود تمرین‌های ساده کششی، می‌توانید از خطرات سرد نکردن بدن خودتان پس از این ورزش جلوگیری کنید.

فهرست محتوا
دسترسی سریع

2 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز وقتتون بخیر باشه
      زومبا ترکیبی از حرکات هوازی و غیر هوازی است که می‌تواند تاثیر زیادی روی کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های ریوی و قلبی و عروقی داشته باشد. این ورزش به جذب اکسیژن کمک می‌کند و می‌تواند قلب را نیرومند کند. به همین خاطر افرادی که در کنار ورزش‌های شاد، نیاز به ورزش‌های پرفایده برای سیستم قلبی و عروقی دارند می‌توانند از این ورزش و حرکات رقص مانند آن کمک بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منتخب بهترین مقالات دکتر زندی
محبوب ترین مقالات
فرم رزرو نوبت