Search
Close this search box.

Dubai

بهترین قرص لاغری را بشناسید + تاثیر قرص های لاغری بر بدن

قرص لاغری

یکی از معضلات بسیاری از مردم جهان از جمله مردم کشور ایران، ابتلا به مشکل اضافه وزن یا همان چاقی است. همان طور که می‌دانید، داشتن اندام ایده آل و مناسب از آرزوهای هر فرد به شمار می‌رود که همواره به دنبال به دست آوردن آن است. چاقی موجب شده تا بسیاری از افراد نتوانند به راحتی اندام دلخواه خود را به دست آورند. برای درمان اضافه وزن روش‌های مختلفی به وجود آمده که یکی از معروف‌ترین آن‌ها، استفاده از قرص لاغری می‌باشد. استفاده‌ی برخی از قرص‌های لاغری ممکن است با عوارضی همراه باشد و ممکن است این مسئله، ذهن هر فردی که قصد کاهش وزن دارد و حفظ سلامت جسمانی نیز برایش اولویت دارد را به عنوان یک چالش در مقایسه با سایر روش‌های لاغری مشغول کند.

در سال‌های اخیر مراکز و مجموعه‌های بسیار زیادی تاسیس شده‌اند که به فروش قرص لاغری از طریق روش‌های مختلف پرداخته‌اند. برخی از این مراکز توانسته‌اند در این بین به کسب عناوین ارزشمند پرداخته و در این عرصه موفق شوند. مصرف کنندگان برای این که بتوانند به تهیه استفاده از قرص لاغری بپردازند، نیازمند کسب اطلاعات لازم در رابطه با این محصول هستند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا با بررسی تمامی شرایط مربوط به قرص‌های لاغری، نسبت به تهیه این محصولات اقدام نمایید.

قرص لاغری چیست و چگونه مارا لاغر می‌کند؟

یکی از اصلی ترین مسائلی که نیاز است توسط مصرف کنندگان قرص لاغری مورد بررسی قرار بگیرد، نحوه لاغر شدن به وسیله قرص لاغری است. همان‌طور که می‌دانید، نحوه لاغری به وسیله قرص‌ها تفاوت زیادی را با سایر روش‌های لاغری دارد. نیاز است که بدانید، این قرص‌ها از ترکیباتی در ساختار خود برخوردار هستند که موجب تحریک فعالیت‌های هورمونی بدن خواهد شد. در نتیجه فعالیت‌های هورمونی، سلول‌های چربی به تدریج شکسته شده و بدن انسان از آن به عنوان سوخت لازم در طول روز استفاده می‌کند. یکی از ترکیبات به کار رفته در قرص‌های لاغری، کافئین‌ها هستند که تاثیر مستقیمی را در روند لاغری شما دارند. توجه داشته باشید که کافئین موجود در قرص‌ها می‌تواند در چربی‌سوزی بیشتر بدن شما در هنگام انجام حرکات ورزشی نیز موثر باشد.

مطالب مرتبط: حذف نان و برنج در رژیم لاغری

قرص لاغری برای چه افرادی مناسب است؟

قرص لاغری برای چه افرادی مناسب است

یکی از موضوعات مهمی که باید توسط مصرف کنندگان قرص لاغری مورد بررسی دقیق قرار بگیرد، این مسئله بوده که این محصول مناسب کدام دسته از افراد می‌باشد؟ نیاز است که بدانید، بسیاری از افرادی که احساس می‌کنند از اضافه وزن برخوردار هستند، اقدام به مصرف این قرص‌ها می‌کنند. این مسئله موجب می‌شود تا علاوه بر جلوگیری از لاغری، بدن شما دچار مشکلات مختلف نیز شود. برای این که متوجه شوید، قرص‌های لاغری برای شما مناسب هستند یا نه، نیاز است تا در ابتدا با یک پزشک متخصص مشورت کنید. پزشکان متخصص در این عرصه با بررسی کامل بدن شما و بررسی آزمایشات مختلف، متوجه مشکلات اضافه وزن در بدن بیمار خواهند شد. در همین راستا شما می‌توانید با اطمینان بیشتری نسبت به مصرف آن اقدام کنید.

در برخی از تحقیقات علمی ذکر شده است، افرادی که از شاخص توده بدنی بالای 30 برخوردار هستند، می‌توانند به مصرف قرص لاغری بپردازند. در چنین شرایطی شما می‌توانید با به دست آوردن این شاخص، نسبت به مصرف قرص‌های لاغری نیز اقدام نمایید. البته باید در نظر داشته باشید که مصرف این قرص‌ها یکی از دلایل ایجاد معده درد در رژیم لاغری است و بهتر است به صورت کنترل شده از آن‌ها استفاده کنید.

انواع قرص‌های لاغری

نیاز است که بدانید، شرکت‌های تولیدکننده قرص لاغری در کشورهای مختلف جهان، به تولید چهار نوع قرص می‌پردازند که در ادامه به بررسی انواع آن می‌پردازیم؛

قرص لاغری چربی سوز

در دسته اول قرص لاغری چربی سوز قرار گرفته که با تاثیر مستقیم خود بر روی سیستم گوارش، مانع هضم صحیح ماده‌های غذایی می‌شود به طور مثال قرص‌های اسلیم مکس، کپسول باری اسلیم باریج اسانس، قرص لاغری هزال و  برنینگ فت. این قرص‌ها به بدن شما کمک می‌کند تا سلول‌های چربی در کمترین زمان شکسته و از بین بروند.

قرص‌های افزایش متابولیسم بدن

در دسته دوم، قرص‌های افزایش متابولیسم بدن (مانند قرص کافئین و ال کارنتین) قرار دارند که نسبت به افزایش دمای بدن شما اقدام می‌کنند. این قرص‌ها اغلب بر پایه ماده کافئین تهیه و تولید می‌شوند و می‌توانند با افزایش دمای بدن شما، سبب افزایش چربی‌سوزی شوند. در راستای همین مسئله این قرص توسط بسیاری از پزشکان توصیه می‌گردد.

قرص لاغری کاهش اشتها

قرص لاغری کاهش اشتها

قرص لاغری کاهش اشتها نیز به عنوان دسته سوم از این محصول به شمار رفته که از ساختار خاصی برخوردار است؛ اگر بخواهیم از جمله انواع این قرص‌هارا مثال بزنیم به قرص اسلیم کوئیک، کپسول ژلاتینی پی جی ایکس و سلنداکر را می‌توان نام برد. ترکیبات این قرص‌ها به شما کمک می‌کند تا اشتهای شما کاهش یابد و محصولات غذایی کمتری توسط شما مصرف شود. پایه این قرص‌ها، فیبرها هستند. دسته پایانی نیز، قرص‌هایی هستند که از جذب چربی در قسمت روده جلوگیری می‌کنند. این قرص‌ها با انجام این فرآیند در کاهش وزن شما تاثیر قابل توجهی را خواهند گذاشت.

مزایای مصرف قرص لاغری

افرادی که قصد مصرف قرص لاغری را دارند، بهتر است با مزایای مصرف قرص لاغری نیز بیشتر آشنا شوند. قرص‌های لاغری توانسته‌اند به عنوان راحت‌ترین روش برای لاغری شناخته شوند که این موضوع از اصلی‌ترین مزایای آن‌ها به شمار می‌رود. با مصرف این قرص‌ها دیگر نیاز به مصرف ماده‌های غذایی دیگر برای لاغر شدن نیست. بنابراین شما با پرداخت یک هزینه می‌توانید از پرداخت هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید. علاوه بر این مسئله، این قرص‌ها به افزایش متابولیسم بدن انسان می‌پردازند. سرکوب کردن اشتها از دیگر مزایای قرص‌های لاغری بودن که به راحتی آن‌را انجام می‌دهند. با وجود ویژگی‌های فوق، می‌توان مصرف این محصول را به عنوان روشی مدرن برای کاهش وزن شناخت.

عوارض قرص لاغری

افرادی که به مصرف قرص لاغری می‌پردازند، باید اطلاعات دقیقی را در رابطه با عوارض این قرص‌ها نیز داشته باشند. البته نیاز است که بدانید بروز این عوارض برای تمامی افراد نبوده و تنها برخی اوقات رخ می‌دهد. برای مثال افزایش فشار خون، بی‌خوابی و استرس از اصلی‌ترین عوارض مصرف قرص‌های لاغری هستند. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا در صورت مصرف، انتظار به وجود آمدن برخی از این مشکلات را داشته باشید. البته مصرف این محصولات زیر نظر پزشک متخصص، عوارض مصرف این قرص‌هارا نیز کنترل کند.

هرچند که مرگ از عوارض نادر و در عین حال بسیار جدی مصرف این قرص‌هاست، اما باید در نظر داشته باشید که معمولا در مورد قرص‌هایی استاندارد‌های لازم را ندارند و مورد و تایید سازمان غذا و دارو نیستند، احتما دارد که رخ دهد؛ ازجمله‌ی این موارد، قرص‌هایی هستند که با وجود تاثیر زیاد در لاغری، با تجویز پزشک و مراجع قانونی به فروش نمی‌رسند و معمولا در باشگاه‌های ورزشی یا آرایشگاه‌ها به فروش می‌رسد و متاسفانه سازمان بهداشت نظارتی بر روی آن‌ها ندارد.

بهترین جایگزین قرص لاغری

امروزه به دلیل عوارض نسبی اما بسیار جدی انواع قرص‌های لاغری بر بدن، افراد به دنبال انجام انواع جراحی لاغری توسط بهترین دکترها و متخصصان هستند که علاوه بر نتیجه‌ی سریع آن و استاندارد، حفظ سلامتی بدن تضمین شده و باعث به وجود آمدن آسیب‌های جدی در اندام‌ها نشود. دکتر عبدالله زندی متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی‌های کم تهاجی و چاقی از انگلستان، با سابقه‌ی بیش از 32200 عمل اسلیو و جراحی بای پس معده موفق به عنوان بهترین جراح لاغری در تهران و دبی مشغول به فعالیت هستند. جهت دریافت مشاوره می‌توانید از طریق دکمه‌ی زیر اقدام کنید.

قرص‌های لاغری با نسخه پزشک

قرص های لاغری با نسخه پزشک

به طور معمول قرص‌های لاغری موثر، اغلب از ساختار قدرتمندی برخوردار هستند و برای خرید آن‌ها نیاز به نسخه پزشک است. توجه داشته باشید که برخی از این قرص‌ها که توانایی اثربخشی بسیار بالایی را دارند، تنها با نسخه پزشکان قابل فروش هستند. بنابراین با توجه به این مسئله نسبت به خرید قرص موردنظر خود بپردازید. در حال حاضر، تنها تعداد بسیار کمی از داروهای لاغری توسط سازمان غذا و دارو تایید شده‌اند که در ادامه‌ی مطلب برای شما شرح داده‌ایم؛

 • لیراگلوتاید،
 • نالترکسون بوپروپیون،
 • ارلیستات،
 • فنترمین،
 • فنترمین توپیرامات،
 • سماگلوتاید.

قرص‌های لاغری بدون نسخه پزشک

دسته دیگر قرص‌های لاغری به صورت بدون نسخه به فروش می‌رسند که معمولا اثربخشی کمتری را نیز دارند. توجه داشته باشید که برخی از این قرص‌ها نیز می‌توانند سبب بروز مشکلات بیشتر در بدن شما نیز شوند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا حتما با مشورت پزشک متخصص در این زمینه نسبت به مصرف این محصول اقدام کنید. با وجود این شرایط شما از آسیب‌های جدی نیز دور خواهید بود و در آینده با مشکلات بزرگتری مواجه نخواهید شد. توجه داشته باشید که امروزه تعداد قرص‌های بدون نسخه بیشتر شده است. بنابراین خرید قرص‌های با نسخه می‌تواند سلامت شما را تضمین کند.

فهرست محتوا
دسترسی سریع

2 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز وقت شما بخیر.
   حالت تهوع، استفراغ، اسهال، یبوست، سردرد، سوزش معده، خستگی، سرگیجه، درد معده، گاز و خشکی دهان از عوارض مصرف قرص‌های لاغری برروی گوارش هستند. همچنین در کنار این عوارض، قندخون را در دیابت نوع ۲ پایین می‌آورد و لیپاز را افزایش می‌هد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منتخب بهترین مقالات دکتر زندی
محبوب ترین مقالات
فرم رزرو نوبت