Search
Close this search box.

Dubai

آشنایی با 19 سبزیجات چربی سوز برای لاغری

سبزیجات چربی سوز

تقریبا همه انسان‌ها خواستار وزن نرمال و اندام ایده‌آل هستند؛ اما این دو چگونه حاصل می‌گردند؟ آیا برای رسیدن به وزن دلخواه، لزوما باید از روش‌های سخت و رژیم‌های طاقت فرسا استفاده کرد؟ خیر، روش‌های آسان‌تری نیز وجود دارند. کلید حل این مشکل در دست سبزیجات است. بله درست متوجه شدید؛ سبزیجات با برخورداری از ترکیبات غنی همچون فیبر، سوخت و ساز بدن را افزایش داده و از این طریق باعث کاهش وزن می‌شوند. همچنین این گروه از مواد غذایی سبب افزایش سلامت جسمی و تحقق سبک زندگی سالم خواهند شد. بنابراین استفاده از سبزیجات چربی سوز در رژیم‌های لاغری، بسیار راهگشا می‌باشد. رژیم سبزیجات برای آب کردن چربی‌های دور شکم نیز بسیار موثر خواهد بود.

بهترین سبزیجات چربی سوز برای لاغری

حتما بارها این موضوع را از زبان پزشکان شنیده‌اید که مصرف سبزیجات به شدت مهم است و باید از این مواد غذایی در رژیم روزانه استفاده نمود. سبزیجات، تنها باعث لاغری نمی‌شوند؛ بلکه هزاران هزار فایده دیگر را برای بدن به ارمغان می‌آورند. این محصولات روی متابولیسم بدن تاثیر نهاده و آن را بهبود می‌بخشند. همچنین سبزیجات منجر به دستیابی به بهترین پوست و مو شده و روی همه اجزای داخلی و خارجی بدن، اثر مثبت به جا می‌گذارند.

این محصولات موثر از لحاظ اثربخشی، به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شوند. برای مثال می‌توان سبزیجات چربی سوز را نام برد که چربی‌های زائد بدن را سوزانده و اثری از آنها باقی نمی‌گذارند. در ادامه به بهترین سبزیجات چربی سوز برای لاغری اشاره خواهیم کرد؛

پیشنهاد مطالعه: مصرف مصطکی برای لاغری

قارچ، قاتل چربی‌ها

قارچ برای چربی سوزی

یکی از ویتامین‌های مهم که اکثر ما ایرانی‌ها با کمبود آن در بدن مواجه هستیم؛ ویتامین D است. این ویتامین در قارچ وجود داشته و نقش مهمی را بر عهده دارد. اصلی‌ترین نقش آن، جلوگیری از تشکیل چربی‌های دور شکم است. پروتئین موجود در قارچ نیز دارای اثر مثبتی بوده و باعث می‌شود تا مدت زمان زیاد، احساس گرسنگی به سراغتان نیاید. با خوردن قارچ می‌توانید بدن را از دریافت کالری‌های اضافی، مصون نگه داشته و وسوسه خوردن را از خود دور کنید.

کدو و رابطه مستقیم آن با لاغری

کدو برای لاغری

کدو را می‌توان یکی از موثرترین سبزیجات چربی سوز به شمار آورد. این محصول نه تنها حاوی چربی اندک است؛ بلکه دارای فیبر فراوان نیز می‌باشد. فیبر موجود در آن باعث سرکوب اشتهای کاذب و کنترل اشتها گردیده و به حذف چربی‌های زائد، کمک خواهد کرد.

سبزیجات برگ سبز، دارای رابطه بد با چربی

اسفناج برای لاغری

سبزیجاتی که از برگ‌های سبز به ویژه سبز تیره برخوردار می‌باشند؛ سرشار از ترکیبات سودمند همچون فیبر بوده و در گروه سبزیجات چربی سوز قرار گرفته‌اند. همچنین مواد معدنی و ویتامین‌ها را می‌توان در این محصولات یافت. کنترل و متعادل سازی سدیم بدن بر عهده سبزیجات برگ سبز می‌باشد. سبزیجاتی مانند کلم بروکلی، کاهو و اسفناج در این رده قرار داشته و باعث پاکسازی کامل روده و جلوگیری از تجمع چربی‌های شکمی می‌شوند.

اگر با روش‌های معمول موفق به رسیدن به اندام اید‌آل نمی‌شوید و به دنبال یک روش موثر برای لاغری هستید، پیشنهاد می‌کنیم برای انجام عمل اسلیو معده یا حتی جراحی بای پس به بهترین جراح لاغری در تهران مراجعه نمایید.

سیب زمینی پخته یا گریل شده، مناسب برای لاغری

سیب زمینی پخته یا گریل شده

سیب زمینی را به هر شکلی به جز سرخ شده مصرف کنید؛ باعث کاهش وزن و لاغری خواهید شد. کالری اندکی در سیب زمینی وجود دارد؛ اما در عوض مقدار پتاسیم در این محصول، بالاست. در نتیجه ناهنجاری‌های گوارشی مثل نفخ با مصرف سیب زمینی از بین رفته و سدیم بدن نیز متعادل می‌گردد. همچنین از ترکیبات دیگری همچون فیبر و پروتئین نیز می‌توان نام برد که هر یک به مقدار کم در این محصول وجود داشته و وزن را به حالت ایده‌آل می‌رسانند.

فلفل دلمه‌ای سبز و عدم رابطه آن با چاقی

فلفل دلمه ای سبز برای لاغری

یکی دیگر از سبزیجات چربی سوز که هیچ رابطه‌ای با افزایش وزن و چاقی ندارد؛ فلفل دلمه‌ای سبز است. در این محصول سبز رنگ و سالم، آنتی اکسیدان، مواد معدنی و ویتامین‌های زیادی وجود دارند. همچنین مقدار فیبر موجود در این فلفل آنچنان بالاست که باعث تاثیرگذاری مثبت بر روی چربی‌های زائد شده و آنها را از بین می‌برد. با خوردن فلفل دلمه‌ای سبز می‌توانید به حذف چربی‌های شکمی کمک کرده و وزن نرمال را تجربه کنید.

کرفس، تسریع کننده روند لاغری

کرفس برای لاغری

کرفس یکی از سبزیجات چربی سوز است که مصرف آن در رژیم روزانه به شدت توصیه شده است. این محصول فاقد کربوهیدرات بوده و از آب فراوان (96 درصد) تشکیل یافته است. بنابراین مصرف آن نه تنها از بی‌آب شدن بدن جلوگیری می‌کند؛ بلکه احساس سیری طولانی را در معده به وجود می‌آورد. خوردن کرفس در مواقعی که احساس اضطراب به سراغتان آمده و همزمان میل شیرینی می‌کنید؛ بسیار موثر بوده و این میل را از بین می‌برد. پس کرفس بخورید تا لاغر بمانید.

پیاز و رابطه خوب آن با لاغری

پیاز

پیاز نیز از سبزیجات موثر در زمینه کاهش وزن و لاغری به شمار می‌آید. این محصول باعث کاهش تجمع چربی‌ها در بدن شده و محققان این نتیجه را مدیون ترکیبی به نام کوئرستین می‌دانند. با گنجاندن پیاز در رژیم غذایی خود می‌توانید مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان و فیبر را به بدن انتقال داده و از این طریق به کاهش وزن کمک کنید.

خیار، همراه شما در رژیم لاغری

خیار برای لاغری

خیار یکی از بهترین سبزیجات چربی سوز محسوب می‌شود و حاوی مقادیر بسیاری آب است. همچنین هیچ نوع کربوهیدراتی را نمی‌توان در این محصول یافت. مصرف خیار به روش‌های مختلف همچون استفاده از آن در انواع سالاد، نتایج شگفت انگیزی را در خصوص لاغری در پی خواهد داشت.

مطالب مرتبط: کالری هندوانه و تاثیر آن برای لاغری

لاغری سریع با هویج

هویج

ترکیباتی همچون کاروتن و فیبر در هویج حضور یافته‌اند. ترکیباتی که باعث کاهش وزن و لاغری شده و در سبک زندگی سالم، تاثیر گذارند. هویج را می‌توان به صورت خام یا پخته استفاده کرد.

فلفل قرمز، محصولی موثر جهت کاهش وزن

فلفل قرمز

مصرف فلفل قرمز باعث بروز نتایج مختلف در بدن خواهد شد. یکی از این نتایج، لاغری سریع است. متابولیسم بدن با مصرف این محصول افزایش یافته و فرآیند کالری سوزی صورت می‌گیرد.

سبزیجات بخارپز برای چربی سوزی

سبزیجات بخارپز برای چربی سوزی

سبزیجات را می‌توان به شیوه‌های مختلفی مصرف نمود و از تاثیر بارز آنها در زمینه لاغری بهره‌مند گشت. گروهی از سبزیجات، امکان بخارپز شدن را داشته و می‌توانند به این شیوه مصرف گردند. در ادامه به برخی از سبزیجات بخارپز اشاره خواهیم کرد. سبزیجاتی که از بافت سفت و محکم برخوردار می‌باشند. همین بافت باعث شده تا سبزیجات فوق هنگام بخارپز شدن، له نشده و ظاهر اولیه خود را حفظ کنند:

 • کلم برگ چینی
 • اسفناج
 • گل کلم
 • کلم بروکلی
 • هویج
 • لوبیا سبز
 • کدو سبز
 • کدو حلوایی
 • کنگر فرنگی
 • سیب زمینی
 • تربچه

فواید بخارپز کردن سبزیجات

بخارپز کردن سبزیجات دارای فواید بسیاری است. یکی از فواید حاصل از این کار، جلوگیری از نابودی مواد مغذی در این محصولات می‌باشد. با این اقدام، تمامی مواد مغذی حفظ گردیده و به بدن انتقال می‌یابند. همچنین این روش در مقایسه با سایر روش‌ها همچون جوشاندن یا پخت معمولی سبزیجات بهتر است؛ چون سبب جلوگیری از افزایش میزان سدیم و یا چربی در سبزیجات خواهد شد. این روش بدون نیاز به روغن صورت گرفته و به همین دلیل، سالم‌ترین روش استفاده از سبزیجات چربی سوز محسوب می‌شود.

فهرست محتوا
دسترسی سریع

2 پاسخ

  1. سلام خانم ابراهیمی عزیز وقت شما بخیر
   درسته؛ مارچوبه یک گیاه کم کالری است که دارای مقادیر زیادی پتاسیم، فسفر، کلسیم، انواع ویتامین‌ها، منیزیم، آهن و.. می‌‎باشد. این گیاه فیبر رژیمی موثری دارد که باعث تحرک غذا در روده‌ می‌شود و همچنین پری بیوتیک و اینولینی که در مارچوبه وجود دارند، باعث می‌شوند فرآیند گوارش را بهبود بخشیده و از این طریق باعث کاهش وزن شما می‌شوند. مارچوبه یک خوراکی با کالری کم و سرشار از آب فراوان است و به همین دلیل مانع یبوست در رژیم غذایی هم می‎‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منتخب بهترین مقالات دکتر زندی
محبوب ترین مقالات
فرم رزرو نوبت